SayYes Blog logo
3 sposoby na to, aby dzieci na weselu były szczęśliwe

3 sposoby na to, aby dzieci na weselu były szczęśliwe

Rodzice maluchów wiedzą, że nie ma nic bardziej frustrującego, niż rozdrażnione, smutne dzieci z podkówkami na ustach. Kiedy taka sytuacja zdarza się na weselu naszych bliskich znajomych, wtedy zdecydowanie wieje grozą… Jeśli chcecie wiedzieć, co zrobić, by dzieciaki na weselu były uśmiechnięte, radosne i dobrze czuły się w nowym otoczeniu – przeczytajcie ten tekst.

  1. Dzieci czują się wyjątkowo, kiedy…
    są w centrum zainteresowania :) Animatorzy opiekujący się dziećmi poświęcają im całą swoją uwagę – angażują w zabawy, nagradzają, chwalą, a także pozwalają, by w kontrolowanych warunkach dzieci przejmowały inicjatywę i realizowały swoje marzenia. Hitem większości animacji jest Face Painting, czyli malowanie twarzy, podczas którego dzieci mogą przeistoczyć się w niesamowite postacie i tym samym zachwycić koleżanki i kolegów.
  2. Dzieci czują się potrzebne, gdy…
    mają wyznaczony wspólny cel. Animatorzy podczas wesela angażują maluchy w grupowe aktywności, dzięki którym dzieci czują się częścią grupy, a także uczą się współpracy pod okiem wykwalifikowanych osób. Dodatkowym pomysłem jest zaangażowanie dzieci w zajęcia, które mają na celu stworzenie prezentu dla Pary Młodej – gwarantujemy, że moment wręczenia takiego upominku jest bardzo wzruszającym przeżyciem dla wszystkich gości i miłą pamiątką dla obdarowanych.
  3. Dzieci czują się bezpiecznie i swobodnie, jeśli…
    miejsce, w którym przebywają, jest dostosowane do ich potrzeb, a także koresponduje z aktywnościami  zaproponowanymi im przez animatorów. Większość dzieci chętnie korzysta z wolności, którą dają im rodzice podczas uroczystości rodzinnych, umieszczając dzieci przy wspólnym, dziecięcym stole lub w osobnej salce przeznaczonej wyłącznie do użytku maluchów. Dzieci mają wówczas okazję przebywać w swoim towarzystwie i cieszyć się nim, a niestety w większości rodzin takie okazje nie zdarzają się często.

Warto zadbać o najmłodszych uczestników wesela, ponieważ nikt nie okazuje radości z taką szczerością, jak dzieci. Jeśli Wasi mali goście będą uśmiechnięci, to możecie być pewni, że Wasze wesele zapadnie im w pamięci na bardzo długi czas – a może na całe życie? :)

Krzysztof Bratek – event manager w Agencji Eventowej Magenta Group. atrakcje eventowe, obsługa animacji dla dzieci.

Facebook
O nas


Zrzeszamy wybitnych ekspertów z branży ślubnej, którzy za pomocą tego bloga postarają się Państwu pomóc w podejmowaniu decyzji związanych ze ślubem.

W naszych artykułach znajdziecie Państwo szereg cennych porad opartych na naszym wieloletnim doświadczeniu. Zachęcamy również do odwiedzenia naszego działu ekspertów, gdzie można zadać pytanie specjaliście z konkretnej dziedziny.