SayYes Blog logo
Biel czy nie biel? – oto jest pytanie!

Biel czy nie biel? – oto jest pytanie!

Wybór sukni ślubnej to najważniejsza decyzja Pani Młodej w tym szczególnym dniu. Dlatego warto się zastanowić nad jej fasonem, kolorem, rodzajem materiału i dodatkach, jakie będą z nią współgrały. Postanowiłam napisać dla was na ten temat kilka osobnych artykułów, abyście mogły skupić się na każdym aspekcie po kolei, a następnie ułożyć sobie wizję waszej kreacji w całości.

Zacznę od koloru, gdyż jest to bardzo ważny element podczas wyboru sukni ślubnej.

Są cztery główne kolory sukni ślubnych – czysta biel, śmietanowa biel (tzw. złamana), écru oraz kolor szampańskiej bieli. Najlepszym sposobem na dobór odpowiedniej barwy jest skorzystanie z usług kolorysty ślubnego, który posiada specjalne karty oraz chusty do analizy kolorystycznej. Jeżeli natomiast nie posiadamy takiej możliwości, to zawsze można przymierzyć suknie w tych kolorach i wybrać ten, w którym czujemy się najlepiej i wyglądamy świeżo. Należy pamiętać, aby kolor sukni sprawdzić w świetle dziennym. Ważne jest także, by spojrzeć na siebie z daleka – zobaczyć, czy kolor nas nie przytłacza, czy nie pojawiają się cienie pod oczami lub czy nie „zlewamy” się z kolorem sukni.

Są pewne ogólne zasady, jakimi możemy się kierować. 

Biały jest kolorem bardzo wymagającym, dlatego pięknie wyglądają w nim kobiety o mocnej urodzie, takiej jak na przykład Królewna Śnieżka lub kobiety o śniadej cerze, mające ciemne włosy, oczy i mocno zarysowane usta. Słowiankom z pięknymi blond włosami, jasną cerą i delikatnymi ustami kolor biały zabierze całą świeżość i blask. 

Śmietanowa biel jest alternatywą dla każdej z Pań, która marzy o czystej bieli, ale nie wygląda w niej korzystnie. Jest idealna dla Słowianek i kobiet o delikatnych rysach. Nie będzie zabierać naszych naturalnych barw, lecz podkreśli naszą delikatną urodę.

Écru to kolor biały z dodatkiem ciepłych tonów, idealnie pasuje do Pani wiosny o włosach w ciepłym odcieniu i wyrazistych, ale jasnych oczach. Podkreśli to, co najpiękniejsze w Paniach o tym typie urody, czyli blask.

Szampan idealnie pasuje do Pani jesień. Jest elegancki i bardzo dystyngowany, podkreśli ciepłe tony w naszej urodzie. Musimy jednak uważać przy tym kolorze z dodatkami, ale tę kwestię poruszymy w kolejnym artykule. 

Najważniejszym elementem układanki z sukniami ślubnymi, dodatkami i kolorami jest to, abyście czuły się pięknie i wyjątkowo – w końcu jest to najważniejszy dzień w waszym życiu.

Specjalistka z zakresu makijażu, make-up Artist. Ukończyła prestiżową szkołę kosmetyczną Christine Valmy International School w Nowym Jorku. Doświadczenie zdobywała pracując przy organizacji Fashion Week w stolicy mody. Z zamiłowaniem zajmuje się stylizacją. Wykonuje indywidualne makijaże okolicznościowe, makijaże sceniczne oraz filmowe, a także make-up do sesji fotograficznych, w tym kampanii reklamowych. Właścicielka sklepu www.unikalnekosmetyki.pl

Facebook
O nas


Zrzeszamy wybitnych ekspertów z branży ślubnej, którzy za pomocą tego bloga postarają się Państwu pomóc w podejmowaniu decyzji związanych ze ślubem.

W naszych artykułach znajdziecie Państwo szereg cennych porad opartych na naszym wieloletnim doświadczeniu. Zachęcamy również do odwiedzenia naszego działu ekspertów, gdzie można zadać pytanie specjaliście z konkretnej dziedziny.