SayYes Blog logo
Co zrobić, aby film ślubny był wyjątkowy?

Co zrobić, aby film ślubny był wyjątkowy?

Do ślubu zostało kilka godzin. I mimo, że wszystko powinno być już dopięte na ostatni guzik, Ty masz wrażenie, że jeszcze nic nie jest gotowe. Raz po raz sprawdzasz kartkę, na której masz rozrysowane ułożenie stolików oraz rozpisane miejsca dla każdego gościa. Obawiasz się, że na pewno coś pójdzie nie tak, mimo kilku- lub nawet kilkunastomiesięcznych przygotowań. Może sala okaże się nieodpowiednia? Może rodzina źle się będzie bawiła? Może zaproszone dzieci będą niegrzeczne i zepsują Wam ceremonię?

Może się tak zdarzyć. Należy jednak wziąć głęboki oddech, uspokoić się oraz zdać sobie sprawę, że istnieją czynniki, na które nie masz wpływu. Mimo, iż bardzo byś sobie tego życzyła.

Dlaczego piszę o tych wszystkich faktach, które z pozoru wydają się być jedynie sprawami organizacyjnymi, a z wyjątkowym wideo nie mają nic wspólnego? Nic bardziej mylnego! Bardzo dobrze zaplanowane wesele wpływa na nastrój i zachowanie Wasze oraz Waszych gości, co zaś bezpośrednio przekłada się na efekt końcowy ślubnego wideo. Czyż nie przyjemniej ogląda się tańczące pary czy osoby siedzące przy stole, zajęte przyjemną rozmową niż te wyglądające na znudzone i niezadowolone?

Na jakie więc kwestie organizacyjne warto zwrócić szczególną uwagę, aby wideo z Waszego ślubu i wesela było wyjątkowe?  

  1. Zacznij planować już 1,5 roku wcześniej. Da Ci to czas na poświęcenie wszystkim istotnym faktom odpowiedniej ilości czasu, a także możliwość zmian jeżeli będzie taka potrzeba.
  2. Ustalcie budżet, który jesteście gotowi przeznaczyć zarówno na całe wesele jak i na filmowanie. Będzie to podstawa wyboru kamerzysty, miejsca przyjęcia czy Waszych strojów ślubnych.
  3. Rozpiszcie listę osób, które chcielibyście zaprosić. Pamiętaj oczywiście o najbliższej rodzinnie, jednak podczas sporządzania takiej listy nie kieruj się tym kogo powinnaś lub wypada zaprosić. To jest Wasz dzień, z którego powstanie później wyjątkowe wideo więc macie się czuć swobodnie i komfortowo. Ważną kwestią jest także ilość zaproszonych osób, ponieważ ma to bardzo duży związek z Waszym ustalonym wcześniej  budżetem.
  4. Dzieci na weselu – zapraszać czy nie? Jeżeli nie lubicie dzieci, nie zapraszajcie ich na siłę. Musicie jednak liczyć się wtedy z tym, że ich rodzice także mogą nie pojawić się na Waszym weselu z oczywistego powodu jakim jest ewentualny brak możliwości zorganizowania opieki dla ich pociech. Jeśli jednak zdecydujecie się na zaproszenie dzieci, musicie uwzględnić to w planie swojego wesela (posiłki, ewentualne atrakcje, transport) oraz poinformować osobę odpowiedzialną za filmowanie.
  5. Podczas przygotowań będziecie współpracować z wieloma firmami. Przed ich wyborem warto przejrzeć i porównać oferty kilku firm z jednej branży. Nie podejmujcie decyzji pochopnie, ponieważ to z kim będzie współpracować przez 1,5 roku, a także w dniu ślubu, ma bardzo duże znaczenie.  
  6. Zapoznajcie się dokładnie ze wszystkimi umowami! Czy na pewno otrzymacie to co ustaliliście i za co zapłaciliście, jakie są konsekwencje w wypadku zerwania umowy oraz czy zawiera wszystkie ważne terminy. Jeżeli jesteście pewni, że nie znajdziecie na to czasu lub wolelibyście, aby przyjrzał im się ktoś bardziej doświadczony, może warto skorzystać wtedy z usług wedding plannera?
  7. Bardzo ważnym aspektem, który ma wpływ na efekt końcowy filmu jest dekoracja sali. Skorzystanie z usług profesjonalnego florysty bardzo ułatwi Wam to zadanie. Warto pomyśleć także o dodatkowych efektach, jak na przykład dekoracja światłem. Podkreśli to klimat Waszego przyjęcia i doda efektowności wideo.
  8. Jednak jednym z najważniejszych punktów jest spotkanie z kamerzystą (bądź kamerzystami) i dokładne ustalenie warunków oraz Waszych wymagań. Przygotujcie się odpowiednio do takiego spotkania, spiszcie wszystkie Wasze pytania, pomysły czy wątpliwości. Określcie dokładnie jaki efekt chcecie uzyskać, ale nie bójcie się prosić o porady jeżeli nie macie jasno określonych preferencji. Ważne jest także, abyście dobrze poznali się z operatorami. Będziecie czuć się dużo swobodniej, jeżeli za kamerą będzie stała znajoma Wam osoba, której ufacie i macie pewność, że robi dokładnie to, co wcześniej razem ustaliliście.

Wideo ślubne jest pamiątką na całe życie. Pamiątką, która ma zatrzymać na zawsze jeden z Waszych najszczęśliwszych, wspólnych momentów. Aby w pełni czerpać radość z tego dnia i oszczędzić sobie niepotrzebnych zmartwień związanych z organizacją, zadbajcie odpowiednio o wszystko wcześniej. W dniu ślubu bądźcie po prostu sobą, a kamera na pewno to uchwyci i zachowa na wieczność.

30 lat temu po raz pierwszy stanęła za obiektywem kamery i od tamtej pory konsekwentnie realizuje swoją wizję kreatywnego i profesjonalnego filmowania, wyprzedzającego powszechnie stosowane standardy. Dzięki temu Agencja Filmowa IMAGE, której jest właścicielką, uhonorowana została członkostwem w Stowarzyszeniu Filmowców Ślubnych, zrzeszającym 10 najlepszych firm w Polsce.

Facebook
O nas


Zrzeszamy wybitnych ekspertów z branży ślubnej, którzy za pomocą tego bloga postarają się Państwu pomóc w podejmowaniu decyzji związanych ze ślubem.

W naszych artykułach znajdziecie Państwo szereg cennych porad opartych na naszym wieloletnim doświadczeniu. Zachęcamy również do odwiedzenia naszego działu ekspertów, gdzie można zadać pytanie specjaliście z konkretnej dziedziny.