SayYes Blog logo
Czas Bożego Narodzenia to piękny okres w roku

Czas Bożego Narodzenia to piękny okres w roku

Zimowa aura, otulone śnieżnym puchem korony drzew, oblepione śniegiem jak watą cukrową gałęzie, malowane na szybach arabeski mrozu, mrugające ciepłem girlandy lampek na chmurach jemioły w oknach, tworzą wyjątkowo malowniczą aurę wokół nas. To nastraja romantycznie i budzi miłosne emocje.

Śluby i wesela w zimie cieszą się coraz większym zainteresowaniem Par Młodych. Atrybuty Pani Młodej typu etola z futra, biała puchata mufka, 

 drewniane sanie z zaprzęgiem koni wśród zasp, płonące pochodnie i migotające zimne ognie w dłoniach roześmianych gości to scenariusz rodem z baśni.

 A we wnętrzu zapach jodły, cynamonu, goździków, pomarańczy, pierników i innych korzennych pyszności, czyż można sobie wyobrazić bardziej rodzinną atmosferę?

Nie dziwi więc fakt powiedzenia: "TAK" w tym właśnie czasie. Można puścić wodze szaleństwa i sprawić aby ten dzień był pełen niespodzianek i zaskakujących dodatków wynikających właśnie z końcówki roku.

Pary Młode często pytają czy wypada traktować dosłownie Święta i w takim stylu kreować wesele.

Tak, oczywiście, zrobienie kompozycji na stoły w formie choinek, stroików czy wianków z orzechów, jest jak najbardziej wskazane i świadczy o idealnym wpasowaniu się w sezon.

Zachęcam odważnie korzystać z darów zimy i wykorzystać jak najlepiej jej najatrakcyjniejsze elementy, których w innych porach roku można szukać  jak na lekarstwo.

W tym artykule podam Wam kilka zajawek pomysłów z motywem przewodnim na Wasz zimowy ślub:

"Motyw szyszki"

Bukiet Ślubny cały z szyszek tylko z delikatnym wypełnieniem traw, suchej lawendy lub wrzośców dla odważnej Pani Młodej, która lubi łamać konwenanse.

Kontynuacją będzie owoc szyszki w butonierce Pana Młodego, najlepiej z kontrastującymi - czerwonymi kuleczkami.

Zimą mamy dostęp do dużej ilości różnorakich szyszek o zgrabnych kształtach, formach i wielkościach, od małych, malutkich, po średnie, pękate, do dużych w kształcie migdału.

Są to szyszki sosen: górskiej, czarnej, zwyczajnej, kalabryjskiej i innych. Dopasujmy je do naszych oczekiwań. Szyszka ma niesamowicie wiele zastosowań, girlandy z szyszek zrobione na sznurku jutowym wypełnią nam przestrzeń nad głowami, na kolorowych wstążkach będą wyglądać jak dzwonki w zegarze, pomalujmy je na różne kolory, oprószmy śniegiem i brokatem, pobawmy się nimi.

Z tych mniejszych, pękatych zróbmy winietki, te malutkie - szyszeczki sosny japońskiej wkomponujmy do bukietu ślubnego czy też dodajmy do aranżacji stółu.

Gdzie nie gdzie ustawmy akcenty świecy wykonanej w formie szyszki. Poprośmy znajomą graficzkę lub osobę z zdolnościami i talentem plastycznym aby motyw szyszki nam namalowała na menu, 

tablo lub na szybach w oknach sali zmywalnym mazakiem.

"Motyw gwiazdy"

Kuliste ciało niebieskie emitujące promienie elektromagnetyczne. Energia prosto z kosmosu. Prosta forma z sześcioma lub ośmioma rożkami.

Może to brzmi banalnie i bardzo prosto ale właśnie ta figura geometryczna jest niezwykle plastyczna i wdzięczna.

Tło za Parą Młodą może stać się gwiaździstym niebem, spływających, spadających gwiazd i komet. Podświetlone od dołu listwą światła i z puszczonym wiatrakiem nagle ożyją, papierowe, metalowe lub tkaninowe gwiazdki będą wirować i błyszczeć.

Menu wycięte w gwiazdę i położone na złotym podtalerzu będzie się prezentować niezwykle szlachetnie i dostojnie, przewiązane złotym lub srebrnym sznurkiem wpisze się w znane przysłowie: 

"podaruję Ci gwiazdkę z nieba"...

Cały sufit upiększony papierowymi gwiazdami 3D sprawi, że goście poczują się jak w niebie. Takie gwiazdy dostaniecie w Ikei.

A dodatek mini gwiazdek w butonierkach Pana Młodego i Drużbów to prawdziwa wisienka na torcie.

"Motyw z juty”

Rączka bukietu ślubnego i butonierki Pana Młodego wykończona fragmentem tej tkaniny , tak na dobry początek.

Woreczki z tego materiału są ciepłe w odbiorze, po dodaniu mini gałązki igliwia, czerwonych kuleczek ilexu i akcentu szyszki, są jak prawdziwy prezent pod choinką dla każdego gościa - dedykowany.

Juta idealnie się sprawdza na bieżniki i makatki na stoły, podkreśla dekoracje w kolorze wina i burgundu. Dobrze komponuje się z drewnem.

To miodowe sukno spróbujcie użyć jako podkładka pod menu, na zasadzie takiej a la ramki - passpartou, będzie uzupełniać a zarazem dodawać klimatu vintage i folk.

Słoiki otulone jutą, koronką, sznureczkami o różnych grubościach można zrobić samemu i postawić w wielu miejscach we wnętrzu jako lampiony z świecami.

Na jucie też świetnie wyglądają malowane białą farbą napisy, mogą zostać zawieszone nad słodkim stołem lub oprawione w ramkę i postawione jako taka inspirująca sentencja bądź śmieszna maksyma małżeńska.

Ważne aby z motywem przewodnim nie przesadzić, aby nie było go za dużo, aby nie zmęczyć gości jego obecnością, ma być tylko symbolem, delikatnym chochlikiem, który wkradł się niepostrzeżenie, powinniśmy być zaskakiwani jego obecnością, aby nie było z nim przesytu a co najważniejsze - dodaje smaku całości scenerii.

Na koniec przypomnę Wam jakie rośliny i kwiaty są dostępne w tym grudniowym okresie:

Różnorodne odmiany tuji, jałowców w połączeniu z srebrnym eukaliptusem sprawią, że uzyskamy efekt boho, tak modny od kilku sezonów w branży ślubnej.

Ostrokrzewy i czerwone kuleczek Ilexu oraz bordowej mahonii to klimat Świętego Mikołaja.

Kwiaty cięte, z którymi możemy planować naszą wizję florystyczną to : amarylisy, anthurium, anemony, eustomy, hiacynty, goździki, gipsówka, kalle, margaretki, róże, tulipany, zanthedeskie.

Motyw roślin występujących w zimowym czasie: azalie, cyklameny, gardenie, kaktusy bożonarodzeniowe, kalanchoe, gwiazdy betlejemskie.

Z tych powyższych roślin jesteśmy wstanie przygotować formy nasadzeń zarówno na stoły gości jak i Stół Pary Młodej.  Ale to już temat na następny artykuł...

Szef artystyczny Floral Concept Store, firmy specjalizującej się w scenografii kwiatowej różnego rodzaju wydarzeń, wesel, imprez, premier filmowych, kongresów, konferencji i lansowania produktów.

Facebook
O nas


Zrzeszamy wybitnych ekspertów z branży ślubnej, którzy za pomocą tego bloga postarają się Państwu pomóc w podejmowaniu decyzji związanych ze ślubem.

W naszych artykułach znajdziecie Państwo szereg cennych porad opartych na naszym wieloletnim doświadczeniu. Zachęcamy również do odwiedzenia naszego działu ekspertów, gdzie można zadać pytanie specjaliście z konkretnej dziedziny.