SayYes Blog logo
Czy fotografuje Pan podczas posiłków?

Czy fotografuje Pan podczas posiłków?

To dość obszerny temat ale postaram się powiedzieć jak ja to robię w skrócie, ale i też jak robią niektórzy moi koledzy fotografowie.

Nie ma tutaj ścisłych reguł lecz ja moim przyszłym klientom mówię, że podczas jedzenia NIE fotografuję. Proszę sobie wyobrazić sytuacje kiedy komuś z naszej rodziny, kto zasiada jako gość wystaje z ust makaron lub  kawałek jakiejś innej potrawy . Jak wygląda jego twarz gdy przeżuwa ? Myślę, że można sobie to jakoś zwizualizować . Są osoby, które podeszły by do tego tematu z dystansem ale były by też osoby, które mogły by poczuć niesmak takich zdjęć. Nie bierzemy pod uwagę gdy młodzi spożywają tort i się karmią, choć i w tym przypadku należy tak dokonać selekcji by spożywanie w tej właśnie chwili tej pysznej słodkości mogło być estetyczne. Nie ma na to reguły, bo zdarzają się zdjęcia podczas  innych posiłków ale są naprawdę sporadyczne i muszą wyglądać poprawnie i smacznie.   Posiłki to czas, kiedy fotograf, kamerzysta czy zespół mogą złapać nieco oddechu bo przecież to też ludzie, a często fotograf czy kamerzysta są z parą młodą od godzin porannych.

Mówi  się, że z darem i wrażliwością człowiek się rodzi. Moje życie od zawsze związane jest z tym co piękne i warte podglądania. Choć zajmowałem w życiu się wieloma rzeczami, które niewątpliwie bardzo mnie wzbogaciły, to właśnie fotografia stała się moją największą pasja, którą rozwijam i pielęgnuję cały czas.

Facebook
O nas


Zrzeszamy wybitnych ekspertów z branży ślubnej, którzy za pomocą tego bloga postarają się Państwu pomóc w podejmowaniu decyzji związanych ze ślubem.

W naszych artykułach znajdziecie Państwo szereg cennych porad opartych na naszym wieloletnim doświadczeniu. Zachęcamy również do odwiedzenia naszego działu ekspertów, gdzie można zadać pytanie specjaliście z konkretnej dziedziny.