SayYes Blog logo
Czym kierować się przy wyborze sali weselnej?

Czym kierować się przy wyborze sali weselnej?

Wybór miejsca weselnego to ważna sprawa. Wiąże się z mnóstwem szczegółów, na jakie trzeba zwrócić uwagę, aby podjąć właściwą decyzję. To tam, po ceremonii ślubnej przeniosą się wszyscy goście, aby wraz z Wami świętować ten ważny dzień.

Większość osób na pewno zgodzi się, że zawarcie związku małżeńskiego to jeden z najważniejszych momentów w naszym życiu. Chcemy, aby wszystko było możliwie najbliższe ideału i zostało dobrze zapamiętane przez wszystkie obecne osoby. Przygotowania do wesela pochłaniają więc dużo czasu, sił i zaangażowania.

Jedną z pierwszych decyzji jaką musimy podjąć (oczywiście tuż po wyborze Partnera jest wybór sali weselnej. Nie jest to łatwe zadanie ze względu na coraz to większą liczbę obiektów weselnych oraz dużą liczbę czynników, które trzeba wziąć równocześnie pod uwagę.

Jak wobec tego ułatwić sobie to niełatwe zadanie i jakim podstawowymi kryteriami się kierować?

Aby znaleźć idealne miejsce warto przede wszystkim poszukać rzetelnych informacji w serwisach internetowych, wybrać się na targi ślubne lub zapytać znajomych o rekomendacje.

Na co zwrócić uwagę, gdy będziemy rozpatrywać konkretne miejsce pod nasze wymarzone wesele?

Przedstawimy kilka podstawowych wytycznych, które warto rozważyć.

Pierwszym ważnym czynnikiem jest lokalizacja. Musimy się zastanowić, czy wesele odbędzie się w okolicy Pani Młodej, Pana Młodego, czy też w zupełnie innym miejscu. Czy będzie to centrum miasta, jego obrzeża, czy też zorganizujemy ten wyjątkowy dzień nad jeziorem, morzem, a może w górach? Każda z takich lokalizacji ma swoje plusy i minusy. Na pewno warto zadbać o to, by przy wybranej Sali znajdował się ogród lub chociaż taras.

Bardzo duże znaczenie ma też wielkość Sali oraz jej możliwości techniczne. Sala swą wielkością musi być dostosowana do liczby osób, które chcemy zaprosić. Paradoksalnie lepsza jest troszkę „za mała” Sala niż za duża.  Jeśli chodzi o możliwości techniczne warto upewnić się czy parkiet do tańczenia jest na tej samej kondygnacji co stoliki, aby nie narażać Gości na chodzenie po schodach góra-dół kilkanaście razy podczas wesela, najczęściej pod wpływem alkoholu. Sporo Gości, którzy chcą odetchnąć i usiąść, lubi obserwować jak bawią się inni, więc odradzamy miejsca gdzie jest oddzielne miejsce do tańczenia i oddzielne do jedzenia. Profesjonalna Sala powinna być wyposażona także w szatnię oraz klimatyzację.

Niezmiernie ważnym czynnikiem na weselu jest jedzenie. Musi być wykwintne, smaczne i zdrowe. Jest to druga rzecz jaką Goście zapamiętają najbardziej tuż po muzyce. Warto upewnić się co wchodzi w skład menu. Czy w cenie są już wliczone owoce, napoje gazowanie i niegazowane oraz ciasta. Sporo dobrych lokali proponuje Państwu Młodym bezpłatną degustację przed weselem, dzięki czemu można uniknąć przykrych niespodzianek. Nie można zapomnieć także o wegetarianach i zawczasu zgłosić obsłudze lokalu ile takich osób będzie.

Kolejną istotną sprawą jest obsługa wesela. Kelnerzy i kelnerki powinni być uśmiechnięci, pozytywni i chętni do pomocy. Dobry kelner to taki, którego nie widać, a mimo to Gościom niczego nie brakuje. Warto sprawdzić też jak układa się współpraca kelnerów z DJ, fotografem i kamerzystą. Cała obsługa wesela musi tworzyć zgrany zespół.

Jeżeli planujemy dużo Gości przyjezdnych zadbajmy, by wybrać obiekt, który dysponuje odpowiednią bazą noclegową. Część hoteli oferuje Parze Młodej bezpłatny apartament w dniu wesela. Najlepiej, gdy na drugi dzień naszych Gości przywita bogate śniadanie, które będzie dostępne przynajmniej do godziny 11.  Dobrze, jeśli przy wybranej przez nas Sali znajduje się duży, bezpłatny parking, tak aby nikt z naszych Gości nie miał problemów z zaparkowaniem ani nie ponosił z tego tytułu dodatkowych kosztów.

Ostatnia rzeczą na którą koniecznie trzeba zwrócić uwagę jest kontakt z właścicielem lub menadżerem sali. Tu musimy zdać się na naszą intuicję. Czy osoba ta robi wrażenie godnej zaufania? Czy zajmie się organizacja naszego wesela od A do Z i czy będzie obecna w trakcie wesela?

Kiedy zdecydujemy się na obiekt, który najlepiej spełnia nasze kryteria, zadbajmy o to by podpisać odpowiednią umowę oraz wpłacić zaliczkę. Jeżeli będziemy zwlekać z rezerwacją najlepsze miejsca mogą być później już niedostępne.

Choć wybór Sali to niełatwe zadanie, a przygotowanie wesela wiąże się z wieloma przygotowaniami, jesteśmy pewni, że znalezienie miejsca bliskiego ideału jest możliwe. Życzymy powodzenia!

Prezes i współwłaściciel czterogwiazdkowego Hotelu Witek w Krakowie. Specjalizuje się w organizacji niezapomnianych wesel. Maksymalista, dla którego świadczenie usług na najwyższym poziomie jest pasją i naturalną potrzebą.

Facebook
O nas


Zrzeszamy wybitnych ekspertów z branży ślubnej, którzy za pomocą tego bloga postarają się Państwu pomóc w podejmowaniu decyzji związanych ze ślubem.

W naszych artykułach znajdziecie Państwo szereg cennych porad opartych na naszym wieloletnim doświadczeniu. Zachęcamy również do odwiedzenia naszego działu ekspertów, gdzie można zadać pytanie specjaliście z konkretnej dziedziny.