SayYes Blog logo
Czym pojedziemy do ślubu?

Czym pojedziemy do ślubu?

Czym pojedziemy do ślubu? To pytanie zawsze prędzej czy później pojawia się w czasie przygotowań do uroczystości. Rozwiązań jest kilka. Dużo par decyduje się na samochód któregoś członka rodziny, inne z kolei wynajmują auto wraz z kierowcą. W tym drugim przypadku należy jednak gruntownie się przygotować.

Po pierwsze – warto spisać umowę, w której ustali się datę ceremonii oraz godzinę i miejsce przyjazdu po Pana Młodego. Określcie też czas korzystania z usług kierowcy; zaznaczcie opcję przedłużenia wynajmu.

Chociaż rzadko, zdarzają się sytuacje, w których szofer odjeżdża równo z godziną do której był umówiony wynajem. Nic się nie dzieje, gdy Państwo Młodzi chcą jedynie dostać się na salę weselną, ale co w przypadku, kiedy zaplanowana jest jeszcze sesja zdjęciowa? Może ona się przedłużać, a kierowca  w tym czasie będzie się niecierpliwił i ponaglał wszystkich myśląc o tym, że już kończy pracę. Co gorsza, może podziękować Nowożeńcom i odjechać w trakcie trwania zdjęć, zostawiając Młodych z dala od swoich gości.

Warto także zainteresować się strojem szofera. W sierpniu bawiłem się na weselu, na które Państwo Młodzi wynajęli samochód retro. Ku zaskoczeniu wszystkich kierowca przyjechał w koszulce polo. Fotograf wyprosił go z auta na czas trwania zdjęć.

Należy też porozumieć się w sprawie wsiadania i wysiadania Młodych z auta – czy kierowca powinien otwierać drzwi Panu Młodemu czy nie? Poproście szofera, aby nie zabierał przyjemności Panu Młodemu i nie otwierał drzwi Pannie Młodej. Kierowca powinien oczekiwać na Państwa Młodych w samochodzie, na drugim planie niech znajduje się tylko auto.

Gorąco zachęcamy Państwa do podzielenia się z nami uwagami i wspomnieniami z Waszych uroczystości – napiszcie co było nie tak, co byście zmienili, a przede wszystkim, co było idealne? Cenne uwagi zredagujemy i przekażemy w artykułach przyszłym Nowożeńcom – sprawmy, aby śluby i wesela były wyjątkowe w każdym calu.

Facebook
O nas


Zrzeszamy wybitnych ekspertów z branży ślubnej, którzy za pomocą tego bloga postarają się Państwu pomóc w podejmowaniu decyzji związanych ze ślubem.

W naszych artykułach znajdziecie Państwo szereg cennych porad opartych na naszym wieloletnim doświadczeniu. Zachęcamy również do odwiedzenia naszego działu ekspertów, gdzie można zadać pytanie specjaliście z konkretnej dziedziny.