SayYes Blog logo
DJ czy zespół muzyczny?

DJ czy zespół muzyczny?

Oprawa muzyczna to podstawa każdego wesela. Tylko co wybrać - DJ czy zespół muzyczny? To jedno z kluczowych pytań które zadajecie sobie planując swoje wesele. Jednak żadna z tych opcji nie będzie dobra jeżeli braknie jednego...

Bardzo często, gdy spotykam się z klientami, pytam ich czego oczekują od oprawy muzycznej swojego wesela. Najczęściej słyszę, że chcą by muzyka odpowiadała gościom, by była odpowiednia do tańca, ale przede wszystkim zależy im, żeby wszyscy dobrze się bawili.

Muzyka to nie wszystko! 

Dobrze dobrana oraz odpowiednio wykonana muzyka to niewątpliwie fundament każdej imprezy, jednak nie jest ona gwarantem udanej zabawy gości. Czego zatem potrzebują goście, żeby się dobrze bawić? 

Doświadczenie pokazuje, że potrzebny jest ktoś, kto zadba o dynamikę imprezy, zintegruje gości i poderwie wszystkich do zabawy. Krótko mówiąc - wodzirej, czyli osoba która nadaje kierunek, wodzi w tańcu, prowadzi gry i zabawy, która jest zarówno konferansjerem jak i reżyserem wesela. Wodzirej jest liderem imprezy, który swoją osobowością porywa wszystkich na parkiet. 

Dobrą atmosferę wesela tworzą detale m. in. animacja oklasków na wejście Pary Młodej, czy zapowiedzi tego co zaraz się wydarzy. To wodzirej pierwszy krzyknie “brawo!”, gdy Młodzi pojawią się w progu sali weselej i on zaintonuje “Sto lat”, a czasami przerwie śpiew “dwudziestej” zwrotki “Ona temu winna! Ona temu winna...”, śpiewanej przez zbyt nachalnych gości. Wodzirej to osoba, która reaguje adekwatnie do sytuacji dbając o dynamikę i przebieg wesela.

Pomyślcie, o ile bezpieczniej będziecie się czuć wiedząc, że jest obok osoba, która wesprze Was, gdy łzy wzruszenia nie pozwolą Wam wypowiedzieć kolejnych słów toastu lub podziękowań dla rodziców.

Wodzirejem może być frontmen zespołu muzycznego lub DJ, ale najlepiej gdy jest to osoba, która zajmuje się tym zawodowo  - profesjonalny wodzirej. Osoba, która nie koncentruje się tylko na doborze muzyki, ale na emocjach Waszych oraz wszystkich gości. 

Szukając odpowiedzi na tytułowe pytanie zastanówcie się, kto będzie wodzirejem na Waszym weselu.

fot. Fotohuta.pl

fot. Agnes.cc

Pomysłodawca i lider Grupy Animator Imprez, doświadczony wodzirej, animator, kreatywny “motor” firmy. Pierwsze imprezy animował już jako nastolatek z gitarą przy ognisku a teraz prowadzi imprezy na wielkich scenach i dla wielotysięcznej publiczności. Jednak największą satysfakcję sprawia mu prowadzenie wesel i towarzyszenie Parze Młodej w tym ważnym dla nich dniu.

Facebook
O nas


Zrzeszamy wybitnych ekspertów z branży ślubnej, którzy za pomocą tego bloga postarają się Państwu pomóc w podejmowaniu decyzji związanych ze ślubem.

W naszych artykułach znajdziecie Państwo szereg cennych porad opartych na naszym wieloletnim doświadczeniu. Zachęcamy również do odwiedzenia naszego działu ekspertów, gdzie można zadać pytanie specjaliście z konkretnej dziedziny.