SayYes Blog logo
Dzieci na filmie ślubnym

Dzieci na filmie ślubnym

Dzieci mają niesamowitą zdolność do zarażania dorosłych radością i zabawą. Dzięki nim ślubne wideo może nabrać kolorów, o ile spełnimy kilka warunków.

Obecność dzieci na weselu ma swoich zagorzałych zwolenników i przeciwników. Wbrew pozorom jest to temat kontrowersyjny i potrafi skończyć się niespodziewanym konfliktem. Bez wątpienia ślub ze swojej natury jest uroczystością rodzinną, czemu więc  miałoby zabraknąć najmłodszych jej członków? Z drugiej jednak strony impreza skierowana jest do dorosłych i właściwe zorganizowanie czasu dzieciom jest dodatkowym wyzwaniem logistycznym. W przeciwnym razie znudzone maluchy mogą swoim rodzicom uprzykrzyć zabawę.

Czasem niełatwo znaleźć złoty środek. Gdy nie zaprosimy rodziców wraz z ich pociechami, ryzykujemy, że nie pojawią się w ogóle, jeśli nie mają możliwości zorganizowania opieki. Pamiętajmy też, że niektórzy mogą poczuć się wręcz urażeni takim wykluczeniem. Przeciwnicy udziału dzieci w weselu podkreślają z kolei, że  impreza z maluchami również może odstraszać. Zwłaszcza rodziców, którzy zdają sobie sprawę, że zamiast swobodnej zabawy czeka ich doglądanie pociech.

Najlepiej wybór pozostawić samym rodzicom, a jednocześnie odpowiednio się przygotować. Rozwiązaniem jest zatrudnienie animatorów, którzy nie tylko przypilnują dzieci, ale przede wszystkim zorganizują im czas, zapewniając wiele atrakcji. Takie wyjście ma wiele zalet również dla Waszego filmu ślubnego. Roześmiane twarze maluchów będą fantastycznie wyglądać na pamiątkowym nagraniu. Dzieci wprowadzają wiele radości również wśród dorosłych. Potrafią ich rozśmieszyć, rozczulić, poderwać do tańca i do zabaw, także same bardzo chętnie uczestniczą we wszystkich atrakcjach i konkursach.

Dzieci mogą być również uroczymi pomocnikami i warto przydzielić im role w trakcie ślubu. Dla nich samych stanowi to wielkie przeżycie, a na filmie z rozczuleniem będziecie później podziwiać małe druhny i drużbów. Dzieci szybko rosną i zmieniają się, dlatego również dla ich rodziców będzie to wspaniała pamiątka. Z pewnością wielokrotnie i z wielkim wzruszeniem będą wracać do chwil, kiedy ich pociechy bawiły się na weselu i sepleniąc wyrażały swoje uwagi do mikrofonu.

Dzieci są wspaniałym obiektem do filmowania, o ile zamiast drzemać ze znudzenia na kolanach, mają zapewnione atrakcje. Niewielkim kosztem możemy zorganizować farbki (i pelerynki, by maluchy się nie pobrudziły) oraz drobne nagrody za konkursy. Jeśli decydujemy się na zatrudnienie agencji, ta zwykle posiada odpowiedni i różnorodny sprzęt animacyjny. Atrakcje, takie jak puszczanie baniek czy malowanie twarzy, cieszą się ogromną popularnością oraz stwarzają okazję do wyjątkowych scen i kadrów.

Maluchy są naturalne i szczere przed kamerą. Ich zebrane komentarze mogą być fantastycznym i oryginalnym dodatkiem do filmu. Są niezwykle kreatywne, a także zwracają uwagę na szczegóły, o których zapominają dorośli. Mówią po swojemu, operując nieraz bajkową narracją, ale w tym tkwi cały urok, który aż prosi się by go uwiecznić. Być może dzięki temu zyskacie zupełnie nową  perspektywę, która na pewno ubogaci Wasze wspomnienia z tego najważniejszego dnia.

Dziecko może stać się wręcz narratorem Waszego filmu. Odpowiednio pokierowane pytaniami, na wstępie opowiedziałoby o Was oraz o tym jak się poznaliście, o Waszych zaręczynach i przygotowaniach do ślubu. Następnie komentowałoby samą uroczystość, a przede wszystkim zabawę. Montaż zestawi najlepsze fragmenty z odpowiednimi obrazami i scenami. Dodatkowo film można wzbogacić kilkoma kadrami wykonanymi z poziomu dziecka (na przykład przypinając mu kamerę GoPro), które potęgowałyby wrażenie odmiennej perspektywy.

Takie ślubne wideo będzie nie tylko wyjątkowo oryginalne i inne niż wszystkie, ale przede wszystkim dużo bardziej emocjonalne w swoim wydźwięku. Zyska też niesamowicie osobisty wymiar. Bez wątpienia również dla dzieci będzie to wielkie przeżycie i wyróżnienie, dzięki któremu Wasz ślub będą wspominać nawet po wielu latach, a cała rodzina będzie wielokrotnie wracać do tak nakręconego filmu.

30 lat temu po raz pierwszy stanęła za obiektywem kamery i od tamtej pory konsekwentnie realizuje swoją wizję kreatywnego i profesjonalnego filmowania, wyprzedzającego powszechnie stosowane standardy. Dzięki temu Agencja Filmowa IMAGE, której jest właścicielką, uhonorowana została członkostwem w Stowarzyszeniu Filmowców Ślubnych, zrzeszającym 10 najlepszych firm w Polsce.

Facebook
O nas


Zrzeszamy wybitnych ekspertów z branży ślubnej, którzy za pomocą tego bloga postarają się Państwu pomóc w podejmowaniu decyzji związanych ze ślubem.

W naszych artykułach znajdziecie Państwo szereg cennych porad opartych na naszym wieloletnim doświadczeniu. Zachęcamy również do odwiedzenia naszego działu ekspertów, gdzie można zadać pytanie specjaliście z konkretnej dziedziny.