SayYes Blog logo
Dzieci na weselu - jak zadbać o naszych Milusińskich?

Dzieci na weselu - jak zadbać o naszych Milusińskich?

Jednym z ważniejszych dylematów przyszłej Pary Młodej jest lista gości, zwłaszcza jeśli chodzi o zaproszenie najmłodszych gości. Trudno sobie bowiem wyobrazić całą uroczystość bez dzieci. Warto jednak poświęcić chwilę na to, aby zapewnić naszym Milusińskim atrakcje.

Z pewnością znajdą się Pary, które są przeciwne obecności pociech w tym szczególnym dla nich dniu. Oczami wyobraźni widzą już poplamioną suknię Panny Młodej, plątanie się między nogami zapracowanych kelnerów, a także tupanie i marudzenie wymuszające szybki powrót do domu. Postaram się jednak przedstawić argumenty przemawiające za tym, że dzieci są równie ważnymi gośćmi, których obecność wcale nie musi przysparzać problemów.

Z pewnością już na samym początku należy kierować się zasadami savoir vivre’u i zaznaczyć na zaproszeniu, że spodziewamy się obecności pociech naszych gości. Od pierwszych chwil ślubu warto zaangażować dzieci do „zadań specjalnych”. Sypanie kwiatków przed Panią Młodą, podtrzymywanie sukni ślubnej, podanie obrączek, rozdawanie rożków z płatkami pozostałym gościom lub dmuchanie baniek mydlanych przed Parą Młodą sprawi, że poczują się dumne z powierzonych zadań. Dzięki temu cała uroczystość zyska też lekkiego, radosnego klimatu. Czy dzieci powinny brać jednak udział w zabawie weselnej? Oczywiście, że tak! 

Osobny, kolorowo udekorowany kącik, gdzie będą się mogły bawić oraz jeść spotka się z aprobatą dzieci. Również właściciele restauracji sami chętnie wychodzą naprzeciw proponując specjalne menu, np.: pizzerinki, mini hamburgery, nugettsy z kurczaka, paluszki rybne, kulki ziemniaczane czy frytki – nie jeden dorosły miałby przecież ochotę na te przysmaki! Stolik można udekorować kolorowymi balonikami, ozdobnymi słomkami do napojów lub wymyślnymi podkładkami pod talerze, a biały obrus zastąpić papierowymi łamigłówkami czy kolorowankami. Ta bajeczna dekoracja, nawet przy eleganckim wystroju sali sprawi, że dzieci chętnie będą przebywać w wyznaczonym dla nich miejscu. Zamiast wysublimowanych deserów warto zdecydować się na proste, łatwe do wzięcia w jedną rękę oraz z niedużym ryzykiem ubrudzenia siebie i innych. Warto pomyśleć więc o żelkach, piankach, precelkach, czekoladkach w różnym kształcie – większość rodziców zrozumie wyjątkowość tego wieczoru i pozwoli swoim pociechom na odrobinę szaleństwa. Furorę z pewnością zrobi też coraz bardziej popularna fontanna czekoladowa ze świeżymi owocami. Tutaj niestety szczytne plany pozostania w czystych ubrankach do końca wesela mogą legnąć w gruzach, ale wynagrodzi to ogromna frajda i wspomnienia z tej prostej atrakcji.

Nie należy jednak zapomnieć o zapewnieniu innych atrakcji dla dzieci. Wykorzystując szaleństwo tej nocy, warto zorganizować konkurs tańca, z czego z wielką przyjemnością skorzystają również dorośli. Dzieci chętnie będą się też przebierać, co można wykorzystać do krótkiego pokazu mody lub wspólnej sesji foto: np. „Powrót do dzieciństwa” z wielkimi boa, okularami, kapeluszami. Ciekawym pomysłem jest również kupienie jednorazowych aparatów fotograficznych. Milusińscy poczują się jak prawdziwi fotoreporterzy, a my zyskamy dzięki temu niezapomniane zdjęcia, z zupełnie innej perspektywy. Z pewnością sprawdzą się również ukochane przez dzieci kredki i kolorowe kartki. Możemy poprosić, aby wspólnie narysowały Młodą Parę lub przygotowały inna pracę plastyczną. Nawet jeśli nie planujemy prezentów dla gości, specjalne kuferki z wszelakimi kredkami, naklejkami, kolorowankami i krzyżówkami, mogą być przy okazji wspaniałym prezentem dla pociech w ramach podziękowań za przybycie. Jeśli pozwoli nam pogoda oraz otoczenie wybranego przez nas lokalu, przygotujmy zabawy ruchowe dla dzieci. Będzie to miła odskocznia od głośnej sali weselnej. Nie należy jednak zapomnieć, że mimo licznych atrakcji, dzieci powinny pod opieką osoby dorosłej. Coraz popularniejsza staje się więc obecność animatora, który zajmie się dziećmi i dopilnuje, aby nie zabrakło atrakcji przez całą noc. W naszym hotelu często organizujemy kącik zabaw dla dzieci wraz z doświadczoną osobą, która zadba o wiele atrakcji dla dzieci tak, by nie prędko chciały opuszczać salę weselną. Cena gotowego rozwiązania to ok 120-150 zł za godzinę pracy animatora (z wliczonym przygotowaniem i całym osprzętem placu zabaw), co przy kilku godzinach tworzy większą kwotę, jednak dzięki takiemu rozwiązaniu dzieci na pewno nie będą się nudzić, a Goście-Rodzice i Para Młoda będą mogli w 100% skupić się na sobie oraz na zabawie.

Wprowadzenie przez dzieci radosnej atmosfery, kreatywności, nieprzewidywalności, a także podrywanie do tańca sprawia, że trudno sobie wyobrazić przyjęcie weselne bez Milusińskich. Pomimo większego wysiłku organizacyjnego, wesele przybiera charakteru rodzinnej zabawy. Poświęcony trud powinien się opłacić w postaci zadowolonych gości, rodziców, dzieci i przede wszystkim Młodej Pary. Efekty widoczne będą również na filmach oraz pamiątkowych zdjęciach.

Prezes i współwłaściciel czterogwiazdkowego Hotelu Witek w Krakowie. Specjalizuje się w organizacji niezapomnianych wesel. Maksymalista, dla którego świadczenie usług na najwyższym poziomie jest pasją i naturalną potrzebą.

Facebook
O nas


Zrzeszamy wybitnych ekspertów z branży ślubnej, którzy za pomocą tego bloga postarają się Państwu pomóc w podejmowaniu decyzji związanych ze ślubem.

W naszych artykułach znajdziecie Państwo szereg cennych porad opartych na naszym wieloletnim doświadczeniu. Zachęcamy również do odwiedzenia naszego działu ekspertów, gdzie można zadać pytanie specjaliście z konkretnej dziedziny.