SayYes Blog logo
Ilość zdjęć i problem z pozowaniem

Ilość zdjęć i problem z pozowaniem

Na spotkaniu z przyszłymi parami młodymi spotykam się z zapytaniem „ile zdjęć Pan daje?” oraz „Ja jestem niefotogeniczna i nie umiem pozować”.

Drodzy Państwo,

Ważną sprawą jest obejrzenie portfolio fotografa, by móc zobaczyć jak podgląda ludzi i to co dookoła nas otacza. Wręcz nalegam by przyszli młodzi zobaczyli jak pracuje ich fotograf. Czy liczy się duża ilość i bylejakość  czy konkretna ilość zdjęć, w której zawarte jest meritum wydarzenia jakim jest ślub. 

To,  nie  ilość świadczy o fotografie a jakość w postaci prawdziwej esencji zdjęć. Często jedno lub dwa ujęcia mówią więcej aniżeli  cały szereg zdjęć o nic nie mówiącym przekazie.  

 

Dobry fotograf powinien umieć  pokazać to co piękne i naturalne w swej wymowie a nie usilnie próbować ustawiać ludzi do zdjęć . Dobry fotograf nie powinien mówić: „proszę o uśmiech”.  Im bardziej będzie nalegał na wymuszony uśmiech , tym bardziej będzie pogłębiała się nie naturalność.  Dotyczy to głównie zdjęć z przygotowań, ceremonii jak i samego wesela. Plener jest nieco kreowaną wizją ale też, można pokusić się o wykonanie zdjęć w momencie, gdy młodzi ustawiają się do zdjęcia  pozowanego, bo właśnie wtedy wychodzą tzw. perełki z emocjami. 

Gdy fotograf nie rzuca się zbytnio w oczy wszystkim gościom obwieszony całą masą sprzętu, a stara się wtopić w tłum i asymilować z gośćmi to jest niemalże pewne, że trafiają na profesjonalistę znającego swój fach.

Jeszcze raz podkreślę : Nie powinno się kreować rzeczywistości a jedynie ją podglądać. Przyszli młodzi powinni obejrzeć portfolio swojego fotografa by nie było rozczarowań i umieli coś  powiedzieć na ten temat, co ich skłoniło do wybrania właśnie mnie .

Mówi  się, że z darem i wrażliwością człowiek się rodzi. Moje życie od zawsze związane jest z tym co piękne i warte podglądania. Choć zajmowałem w życiu się wieloma rzeczami, które niewątpliwie bardzo mnie wzbogaciły, to właśnie fotografia stała się moją największą pasja, którą rozwijam i pielęgnuję cały czas.

Facebook
O nas


Zrzeszamy wybitnych ekspertów z branży ślubnej, którzy za pomocą tego bloga postarają się Państwu pomóc w podejmowaniu decyzji związanych ze ślubem.

W naszych artykułach znajdziecie Państwo szereg cennych porad opartych na naszym wieloletnim doświadczeniu. Zachęcamy również do odwiedzenia naszego działu ekspertów, gdzie można zadać pytanie specjaliście z konkretnej dziedziny.