SayYes Blog logo
Inspiracja a rzeczywistość w makijażu ślubnym – na wesoło

Inspiracja a rzeczywistość w makijażu ślubnym – na wesoło

Moje Drogie przyszłe Panie Młode, bo to do was kierowany jest ten artykuł, przychodzicie do mnie często ze zdjęciami z Pinteresta czy Instagrama, z których uśmiecha się do nas cudowna dziewczyna o nieskazitelnej urodzie, lekko zaróżowionych policzkach i pięknym makijażu dobranym odpowiednio do typu urody ;). Jednak często te inspiracje różnią się od siebie diametralnie. Na jednym zdjęciu mamy mocny makijaż oka, na innym jest zaledwie delikatna kreseczka, kolejne zdjęcie zaś przedstawia divę o płomiennych, czerwonych ustach.

Aby dowiedzieć się czego tak naprawdę oczekujecie staram się zadać serię pytań, które doprowadzą nas do wspólnego mianownika. 

Jakie pytania zadaję i co słyszę w odpowiedziach:

  1. Jaka ma być intensywność makijażu? 

- No taki ładny, delikatny, ale wyrazisty…

- Mocny, ale słaby.

2. Czy mocniej podkreślamy oko czy stawiamy na usta?

- Oko lekko - takie smoky…

- Usta bardzo delikatnie, może coś w kolorze takiej fuksji.

To tylko niektóre pytania i odpowiedzi jakie otrzymuję. Jak widzicie, często odpowiedzi są ze sobą sprzeczne, dlatego makijaż wykonuję w różnych etapach i konsultuję z wami na próbnym makijażu każdy krok. ;) 

Uwielbiam pracę z wami i za każdym razem uczę się wielu nowych rzeczy, dlatego chciałam wam podsunąć kilka wskazówek i podpowiedzieć, jak szukać inspiracji i czym się przy tym kierować. ;)

Po pierwsze musimy pamiętać, że zdjęcia, jakie znajdują się na portalach takich jak Pinterest czy Instagram, pochodzą w większości z profesjonalnych sesji zdjęciowych, co wiąże się z tym, że modelka, stylizacja, oprawa świetlna i postprodukcja są na bardzo wysokim poziomie. Każdy szczegół jest dopracowany i przedyskutowany przed sesją przez całą ekipę, w skład której wchodzi modelka, fotograf, stylista, fryzjer, wizażysta, oświetleniowiec. Na sesję przygotowywane są specjalne plany, tak zwane „moodboardy”, w których opisuje się każdy szczegół. ;) Dlatego zdjęcia są piękne i nieskazitelne. Sama postprodukcja zajmuje czasami kilka godzin, aby zdjęcie wyglądało na „naturalne”. Dlatego kierując się wyborem inspiracji do makijażu czy fryzury patrzmy przede wszystkim na całość naszej stylizacji. Tak aby makijaż był uzupełnieniem. 

Jeżeli jesteś eteryczną blondynką, szukaj makijaży właśnie na takich modelkach, nie patrz na zdjęcia wyrazistych brunetek, bo ich makijaż nie będzie na tobie dobrze wyglądał.

Szukając inspiracji zwracamy również uwagę na to, aby nie odbiegały one od stylu, w jakim zorganizowany jest ślub i wesele. Ważne, żeby całość była spójna. Dobry wizażysta powinien nakierować was na odpowiednie tory i zadbać o to, aby wasz makijaż był piękny, subtelny i dopasowany indywidualnie do was. Dobre inspiracje i wskazówki od was mogą naprawdę wiele pomóc. 

Kochane, pamiętajcie, że każda z was jest piękna, a szczególnie w dniu ślubu emanuje z was niesamowita energia! Dlatego nie należy się przejmować jakimiś niedoskonałościami, które zazwyczaj same sobie wyszukujemy, tylko cieszyć się w pełni z tego wyjątkowego, jedynego w waszym życiu dnia!

foto: Joanna Zawiślan-Siuda - Elite Wedding
organizacja: Wedding Planner & Event Designer
miejsce: Turówka Hotel & SPA****
dekoracja, florystyka, aranżacja: MA FLEUR
modelka: Jagoda Wieczorek | Unique Agency Poland
suknia: Sylwia Kopczynska
buty: Showroom Ksis
papeteria: Soap Bubble
biżuteria, dodatki: JP BRIDES
makijaż: Angelika Olsza Make-up Artist
fryzura: RUP Coiffeur
wstążki: September
drewniane krzesła, podtalerze, złote sztućce: Bello Matrimonio-florystyka i dekoracje
obrus: Paper Flower Art
oraz: Marta Sputo i KOLOR SELEKTYWNY

Specjalistka z zakresu makijażu, make-up Artist. Ukończyła prestiżową szkołę kosmetyczną Christine Valmy International School w Nowym Jorku. Doświadczenie zdobywała pracując przy organizacji Fashion Week w stolicy mody. Z zamiłowaniem zajmuje się stylizacją. Wykonuje indywidualne makijaże okolicznościowe, makijaże sceniczne oraz filmowe, a także make-up do sesji fotograficznych, w tym kampanii reklamowych. Właścicielka sklepu www.unikalnekosmetyki.pl

Facebook
O nas


Zrzeszamy wybitnych ekspertów z branży ślubnej, którzy za pomocą tego bloga postarają się Państwu pomóc w podejmowaniu decyzji związanych ze ślubem.

W naszych artykułach znajdziecie Państwo szereg cennych porad opartych na naszym wieloletnim doświadczeniu. Zachęcamy również do odwiedzenia naszego działu ekspertów, gdzie można zadać pytanie specjaliście z konkretnej dziedziny.