SayYes Blog logo
Jak przygotować miejsce pracy dla wizażysty?

Jak przygotować miejsce pracy dla wizażysty?

Jeżeli jesteście szczęśliwymi Paniami Młodymi, które mają luksus wykonywania makijażu i fryzury ślubnej w domu, musicie pamiętać o tym, aby osoby, które do was przyjdą miały zapewniony komfort pracy. Niejednokrotnie jest tak, że w danym dniu wizażystka musi wymalować 6, a nawet 7 osób. Złe warunki pracy sprawią, że po trzecim makijażu jej plecy zaczną odmawiać posłuszeństwa, a oczy przestaną widzieć wyraźnie. Dlatego warto pamiętać o paru szczegółach, aby obie strony były zadowolone.

  1. Krzesło – należy zapytać czy wizażysta posiada swoje krzesło. Większość z mobilnych osób ma swoje rozkładane krzesełko, które jest wyższe i odpowiednie do długich godzin pracy.

Jeżeli wasza makijażystka nie posiada krzesełka, zadbajmy o jej wygodę i postarajmy się je pożyczyć.

  1. Stanowisko, przy którym będzie pracował wizażysta, powinno się znajdować przy oknie, gdzie mamy naturalne światło.
  1. Stolik na którym będzie można rozłożyć kosmetyki, to również bardzo ważny element przy pracy wizażysty. Sięganie po kosmetyki w dogodne miejsce przyspiesza jego pracę.
  2. Jeżeli w pomieszczeniu nie ma klimatyzacji, a na zewnątrz przewidywana jest wysoka temperatura i wiemy, że w naszym mieszkaniu będzie tak zwany „piekarnik”, należy pomyśleć o wiatraku, aby osoba pracująca 7h na nogach nie zasłabła.
  3. Stanowisko powinno znajdować się w osobnym pokoju, gdzie nikt nam nie będzie przeszkadzał i przechodził co chwilę obok.
  4. Chłodny napój do picia: najlepiej niegazowana woda.
  5. Jeżeli malujecie się w salonie fryzjerskim, a posiadacie własnego niezależnego wizażystę, również powinnyście pamiętać o zapewnieniu komfortu pracy osobie, która z wami przychodzi.

Tak niewiele potrzeba, żeby dzień mijał wam przyjemnie.

Jeżeli chodzi o warunki pracy fryzjera, to zapraszam do przeczytania artykułu naszej niezastąpionej Aleksandry Rup.

Specjalistka z zakresu makijażu, make-up Artist. Ukończyła prestiżową szkołę kosmetyczną Christine Valmy International School w Nowym Jorku. Doświadczenie zdobywała pracując przy organizacji Fashion Week w stolicy mody. Z zamiłowaniem zajmuje się stylizacją. Wykonuje indywidualne makijaże okolicznościowe, makijaże sceniczne oraz filmowe, a także make-up do sesji fotograficznych, w tym kampanii reklamowych. Właścicielka sklepu www.unikalnekosmetyki.pl

Facebook
O nas


Zrzeszamy wybitnych ekspertów z branży ślubnej, którzy za pomocą tego bloga postarają się Państwu pomóc w podejmowaniu decyzji związanych ze ślubem.

W naszych artykułach znajdziecie Państwo szereg cennych porad opartych na naszym wieloletnim doświadczeniu. Zachęcamy również do odwiedzenia naszego działu ekspertów, gdzie można zadać pytanie specjaliście z konkretnej dziedziny.