SayYes Blog logo
Jak uniknąć rozczarowania u fryzjera?

Jak uniknąć rozczarowania u fryzjera?

Gdy szykujemy się na wielkie wyjście – niezależnie od tego czy jest to zabawa karnawałowa, sylwestrowa czy też uroczystość ślubna zastanawiamy się nie tylko nad wyborem odpowiedniej garderoby, pięknych dodatków, ale przede wszystkim chcemy, aby nasza fryzura była dokładnie taka, o jakiej marzyłyśmy. Na efekt końcowy wpływa wiele czynników, a nieprofesjonalne wykonanie upięcia czy inna niż tego oczekiwałyśmy długość cięcia może na długo i skutecznie popsuć nam humor. Dlatego zanim wybierzecie się do fryzjera, przeczytajcie nasz poradnik!

Rozmowa z fryzjerem – wizualizacja pragnień

Spotkanie z fryzjerem to niejako wejście w strefę intymności, dlatego tak istotne jest odpowiednie przygotowanie się do wizyty w salonie. Zanim usiądziemy na fotel warto zastanowić się, czego tak naprawdę oczekujemy, jaka ma być nasza fryzura, jaki efekt chcemy osiągnąć – czy zależy nam np. na zamaskowaniu niedoskonałości urody: kurzych łapek, wystającego, drugiego podbródka, odjęciu paru lat czy też chcemy diametralnie zmienić swój wizerunek – np. z płowej blondynki przeistoczyć się w drapieżną brunetkę. Pamiętajmy, iż jeśli jesteśmy w rękach profesjonalisty nie mam mowy o strzyżeniu bez konsultacji. Fryzjer, zanim przystąpi do dzieła, powinien ustalić, jakie są nasze potrzeby. 

Tworzenie doskonałej, perfekcyjnej fryzury ma miejsce nie tylko w salonie, ale także w domu klienta. Co to oznacza? W trakcie rozmowy z daną osobą fryzjer poznaje jej upodobania oraz tryb dnia – jest to niezbędne, aby dostosować fryzurę np. do wykonywanego zawodu czy też preferencji – jeśli ktoś nie przywiązuje wagi do codziennej stylizacji włosów to fryzura musi także był nieskomplikowana. Warto jasno powiedzieć czego nie lubimy, a co nam się podoba. Wówczas mistrz nożyczek może dopasować odpowiednią koloryzację i cięcie włosów do naszego typu kondycji włosa i skóry głowy.

Fachowa porada

Dobry fryzjer z pewnością także doradzi osobom niezdecydowanym, podpowie co najlepiej będzie pasować do naszego charakteru, wieku czy stylu ubierania. Niektóre osoby chcą coś w sobie zmienić, jednak nie mają pomysłu, albo po prostu obawiają się, że ta zmiana nie wyjdzie im na dobre. Wtedy też należy zdać się na fryzjera i jego doświadczenie. Tylko czy aby tak do końca? Standardowe stwierdzenie „proszę tak ciąć, żeby było ładnie”, czasem może mieć różne znaczenia. Aby uniknąć późniejszych rozczarowań, należy zawsze dopytywać, jaka zostanie długość – najlepiej, aby fryzjer pokazał nam tę długość na kosmykach oraz jaki kolor pojawi się na głowie.

Niektóre klientki przychodzą do salonu fryzjerskiego ze zdjęciem, np. znanej gwiazdy filmowej, prosząc o taką samą fryzurę, jednakże należy pamiętać, iż czasem oczekiwania mogą nieco różnić się od końcowego efektu: wszystko zależy od grubości włosów, ich kondycji czy skóry głowy. Zdjęcia zamieszczone w kolorowych magazynach najczęściej są także poddawane obróbce graficznej, dlatego zadaniem fryzjera jest stworzenie fryzury, która będzie się podobnie prezentować, a jednocześnie będzie do nas pasować. W tym momencie nie warto na siłę upierać się i twardo stać przy swoich racjach. Koniecznie wysłuchajmy, co nasz fryzjer ma do powiedzenia, bo przecież to on jest ekspertem w dziedzinie stylizacji i strzyżenia włosów. Latami zdobyta wiedza i umiejętności pozwalają mu obiektywnie ocenić, czy dana fryzura będzie pasowała do konkretnego typu urody. Od czasu do czasu warto iść na kompromis, a fryzura wyczarowana na naszej głowie zaskoczy nie tylko nas, ale także naszych bliskich, którzy od razu zauważą zmianę. 

Wizyta w salonie fryzjerskim jest także doskonałą okazją, aby poszerzyć swoją wiedzę na temat włosów i ich pielęgnacji. Nie wstydźmy się pytać, gdyż tylko w taki sposób nauczymy się właściwie dbać o włosy. 

Jeśli zależy nam na konkretnym efekcie, a nie wiemy czy dana fryzura będzie nam pasować to warto także umówić się na próbną wersję. Na próbne upięcia decydują się zazwyczaj Panny Młode czy też świadkowe, którym zależy, aby w tym najważniejszym dniu mieć perfekcyjnie ułożone włosy. 

Znana francuska projektantka Coco Chanel stwierdziła, że „Nie ma kobiet brzydkich, są tylko kobiety zaniedbane”, dlatego współcześnie każda pani pragnie czuć się pięknie i wyjątkowo. Zadaniem fryzjera jest pomoc w poprawie wizerunku. Dzięki naszej pracy i profesjonalnemu podejściu niejedna pani odzyskała wiarę w siebie i na nowo odkryła swoją kobiecość – a to jest przecież najważniejsze. 

W świecie fryzjerskim żyje od zawsze. W pracy cenię sobie indywidualne podejście do klienta, co w efekcie definiuje charakter i oryginalność wizerunku fryzury każdej klientki. Zawsze powtarzam, że ‘modna fryzura’ to taka, która zostaje indywidualne dobrana, by podkreślić piękno każdej kobiety. Praca daje mi możliwość samorealizacji i kreatywności. Czerpię kunszt fryzjerstwa od najwyższej klasy fryzjerów, śledzę światowe trendy fryzjerskie, współpracuję przy różnych projektach i sesjach zdjęciowych. Od kilku lat z powodzeniem prowadzę swój mobilny salon fryzjerski – RUP Coiffeur. Moją najmocniejszą stroną są upięcia okazjonalne i ślubne. To niesamowite uczucie móc współuczestniczyć z klientami w tak ważnej dla nich chwili w życiu, a największym wynagrodzeniem mojej pracy jest uśmiech klienta.

Facebook
O nas


Zrzeszamy wybitnych ekspertów z branży ślubnej, którzy za pomocą tego bloga postarają się Państwu pomóc w podejmowaniu decyzji związanych ze ślubem.

W naszych artykułach znajdziecie Państwo szereg cennych porad opartych na naszym wieloletnim doświadczeniu. Zachęcamy również do odwiedzenia naszego działu ekspertów, gdzie można zadać pytanie specjaliście z konkretnej dziedziny.