SayYes Blog logo
Kiedy dostaniemy zdjęcia?

Kiedy dostaniemy zdjęcia?

To łatwe pytanie lecz odpowiedź na nie może być nieco trudniejsza, ponieważ tak naprawdę to dopiero praca się zaczyna. Oczywiście najważniejszą sprawą jest kreatywność podczas reportażu czy sesji plenerowej fotografa, ale bardzo żmudnym procesem jest czas spędzony przed komputerem.

Proszę pamiętać, fotograf nigdy nie powinien zasiadać do zdjęć tego samego dnia czy nawet na dzień następny. Potrzebne jest tzw. odświeżenie umysłu, by usiąść ze świeżym spojrzeniem na to, co wcześniej zostało zarejestrowane. Następnie proces kilkukrotnej selekcji i po dokonaniu wyboru właściwych ujęć , można przystąpić do obróbki graficznej.  Ten proces trwa długo! Jeśli Państwa fotograf jest artystą to będzie starał się włożyć w to serce, a jeśli tzw. „rzemieślnikiem”, będzie uprawiał bylejakość, to pójdzie na szeroko pojmowane skróty. Będzie widać to w  sposobie podpatrywania jak i procesie obróbki graficznej. Dobry fotograf nie pozwoli sobie na bylejakość gdy firmuje to swoim nazwiskiem . Proszę pamiętać, że to co odda Państwu Wasz fotograf, to jest pamiątka na całe życie, więc nie należy nikogo pospieszać. Staranność i rzetelność oddanej pracy zależna jest od czasu jaki się temu poświęci . Z reguły przy wstępnych rozmowach ten temat jest poruszany, jeśli nie , to warto o to zapytać wcześniej. Czas oddania ostatecznego materiału zależy min. kiedy zakończymy sesję plenerową czyli kiedy zostaną wykonane ostatnie zdjęcia. Zależy również od tego czy Państwo młodzi zamówili fotoalbum czy zdecydowali się na zdjęcia tradycyjne. Wykonanie samego fotoalbumu to średnio 1 miesiąc czasu na jego wykonanie. Wszystko dużo wcześniej można przedyskutować i mieć obraz tego, w jakim czasie otrzymają Państwo efekt pracy Waszego fotografa.

Mówi  się, że z darem i wrażliwością człowiek się rodzi. Moje życie od zawsze związane jest z tym co piękne i warte podglądania. Choć zajmowałem w życiu się wieloma rzeczami, które niewątpliwie bardzo mnie wzbogaciły, to właśnie fotografia stała się moją największą pasja, którą rozwijam i pielęgnuję cały czas.

Facebook
O nas


Zrzeszamy wybitnych ekspertów z branży ślubnej, którzy za pomocą tego bloga postarają się Państwu pomóc w podejmowaniu decyzji związanych ze ślubem.

W naszych artykułach znajdziecie Państwo szereg cennych porad opartych na naszym wieloletnim doświadczeniu. Zachęcamy również do odwiedzenia naszego działu ekspertów, gdzie można zadać pytanie specjaliście z konkretnej dziedziny.