SayYes Blog logo
Muzyka tradycyjna na współczesnym weselu?

Muzyka tradycyjna na współczesnym weselu?

Obserwując panujące obecnie trendy, zauważam, że narzeczeni szukając odpowiedniej oprawy muzycznej na swoje wesele często wspominają o tym, że chcą uniknąć formuły „tradycyjnego polskiego wesela”. Pytając dlaczego, często spotykam się z odpowiedzią, że taki styl wesela źle się kojarzy, zazwyczaj z kiczem i sporym zażenowaniem. W tym artykule chciałbym zadać kłam temu stwierdzeniu… przynajmniej w kwestii muzyki tradycyjnej!

Zapytałem o zdanie doświadczonego DJ-a - Pawła Mazura z grupy Animator Imprez:

- Nie będzie przesadą jeśli powiem, że w ostatnich latach muzyka tradycyjna i wariacje na jej temat przeżywają swoisty renesans. Powstają zespoły, które całymi garściami czerpią z ludowych melodii i osiągają przy tym spore sukcesy. Takie zespoły jak Golec uOrkiestra, Zakopower, Future Folk czy Brathanki są idealnym przykładem jak można wykorzystać elementy muzyki tradycyjnej i stworzyć przeboje, do których bawi się cała Polska. Dodatkowo, taka muzyka grana na weselu to doskonały pomysł na rozbawienie praktycznie każdego pokolenia weselników. Najstarsi mogą przypomnieć sobie do jakiej muzyki bawili się będąc młodymi a młodsi bardzo chętnie się bawią słysząc takie rytmy. 

Oczywiście nie można przesadzać w żadną ze stron. Uważam, że wesele ze smakiem i w dobrym guście powinno się charakteryzować pewną różnorodnością i korzystać z najlepszych wzorców i tradycji. Wobec tego obecność tradycyjnej muzyki na pewno jest dobrym pomysłem i warto wpleść takie elementy do całego wesela, jednak należy pamiętać o złotej zasadzie wyrażonej już przez Aleksandra Fredrę w Zemście: „Znaj proporcje, mocium panie!”

fot. LT Studio

fot. LT Studio

Pomysłodawca i lider Grupy Animator Imprez, doświadczony wodzirej, animator, kreatywny “motor” firmy. Pierwsze imprezy animował już jako nastolatek z gitarą przy ognisku a teraz prowadzi imprezy na wielkich scenach i dla wielotysięcznej publiczności. Jednak największą satysfakcję sprawia mu prowadzenie wesel i towarzyszenie Parze Młodej w tym ważnym dla nich dniu.

Facebook
O nas


Zrzeszamy wybitnych ekspertów z branży ślubnej, którzy za pomocą tego bloga postarają się Państwu pomóc w podejmowaniu decyzji związanych ze ślubem.

W naszych artykułach znajdziecie Państwo szereg cennych porad opartych na naszym wieloletnim doświadczeniu. Zachęcamy również do odwiedzenia naszego działu ekspertów, gdzie można zadać pytanie specjaliście z konkretnej dziedziny.