SayYes Blog logo
Po co nam to wesele?

Po co nam to wesele?

Czy Wy również na etapie organizacji wesela, zbierania ofert, planowania budżetu, uświadamiania sobie wielkości projektu, jakim jest wesele, zaczynacie zadawać sobie to pytanie?

A może lepiej polecieć w podróż dookoła Świata…

Zajmując się prowadzeniem wesel wiele razy słyszałem tego typu rozważania. Można by przecież za pieniądze wydane na organizację przyjęcia polecieć w wymarzoną podróż, kupić samochód, a może wyremontować wspólne mieszkanie. Można. Tysiące innych rzeczy by można, ale czy warto? 

Prowokacja przed weselem.

Jestem przekonany, że nawet jeżeli jesteście zdecydowani na organizację własnego przyjęcia i to pytanie do Was (jeszcze) nie przyszło, to warto nieco prowokacyjnie zadać je sobie nawzajem. Porozmawiać o tym, jak oboje patrzycie na kwestie organizacji wesela. Jakie widzicie zalety jakie wady, czy może przeszkody. Dlaczego w ogóle chcecie, aby to przyjęcie się odbyło? Etap planowania i organizacji własnego wesela, to często czas, w którym ciągle jeszcze wzajemnie się poznajecie, być może jedna ze stron zastanawia się nad sensem organizacji wesela, ale nie chce sprzeciwiać się tradycji, czy marzeniom tej drugiej strony. Taka prowokacyjna rozmowa może być trudna, ale pozwoli zaoszczędzić niepotrzebnych konfliktów w trakcie organizacji i przed samym przyjęciem. A wiedzcie, że przed samym weselem bywa emocjonalnie gorąco.

Szkoła życia.

Jeżeli zdecydowaliście o organizacji wesela to gratuluję! To będzie prawdopodobnie Wasz największy wspólny projekt najbliższym czasie. Będziecie mogli dzięki temu lepiej się poznać, jeszcze lepiej nauczyć się podejmowania wspólnych decyzji – a wspólne decyzje i umiejętność kompromisu to jeden z sekretów udanego małżeństwa. Czas przygotowań i dogrywania wszystkich rzeczy to prawdziwa szkoła życia. Warto po podjęciu decyzji o weselu zastanowić się jak chcielibyście, żeby ono wyglądało. Jednym słowem stworzyć WIZJĘ Waszego wesela. Jak taka wizja może polegać i o co w niej chodzi opiszę w osobnym artykule. 

Co daje wesele?

Mam ten ogromny przywilej, że co roku towarzyszę dziesiątkom Par Młodych w dniu wesela. Mogę obserwować emocje, które towarzyszą temu szczególnemu spotkaniu, Niezależnie, czy wesele jest na 40 czy 200 osób każde ma swój klimat, specyfikę, jedyny i niepowtarzalny zestaw osób, które w tym dniu spotykają się, żeby świętować wspólne wydarzenie jakim jest zawarcie małżeństwa dwóch, w jakiś sposób, bliskich im osób. Nigdy jeszcze po weselu nie zdarzyło mi się, żeby Państwo Młodzi w rozmowie żałowali organizacji wesela. Wiele razy natomiast słyszałem jak dobra to była decyzja. Goście weselni, a przynajmniej zdecydowana ich część, to szczególna grupa ludzi, która będzie Wam w naturalny sposób sprzyjać przez całe życie. Między innymi dlatego właśnie, że zostali wyróżnieni poprzez zaproszenie ich na Wasze wesele. Oczywiście warunkiem jest zaproszenie właściwych osób na wesele, ale o tym jak radzić sobie z zapraszaniem napiszę w innym artykule… 

 

Wodzirej z Pasją. Specjalista od zaplanowanej improwizacji. Wodzirej, który potrafi słuchać. Ta umiejętność okazała się kluczowa – imprezy które prowadzi Piotr są takie jak chcą tego klienci i ich goście. Dzięki temu „imprezy szyte na miarę” to nie pusty slogan. To co charakteryzuje Piotra to klasa, wyczucie sytuacji, niespożyte pokłady energii i kreatywności. Przyjęcia prowadzone przez Piotra na zawsze pozostają w pamięci. Chętnie dzieli się kilkunastoletnim doświadczeniem. Nawet jeżeli nie będzie mógł poprowadzić Waszego przyjęcia, z przyjemnością doradzi lub poleci kogoś sprawdzonego do obsługi Waszej uroczystości. Na blogu Piotr będzie dzielił się pomysłami na udane wesele okiem wodzireja.

Facebook
O nas


Zrzeszamy wybitnych ekspertów z branży ślubnej, którzy za pomocą tego bloga postarają się Państwu pomóc w podejmowaniu decyzji związanych ze ślubem.

W naszych artykułach znajdziecie Państwo szereg cennych porad opartych na naszym wieloletnim doświadczeniu. Zachęcamy również do odwiedzenia naszego działu ekspertów, gdzie można zadać pytanie specjaliście z konkretnej dziedziny.