SayYes Blog logo
Stylista ślubny

Stylista ślubny

Każda z nas słyszała o stylistach, stylizacjach i innych podobnych sformułowaniach. Jednak kim jest stylista ślubny? Poniżej postaram się Wam wyjaśnić, czym dana osoba się zajmuje.

Za oceanem u naszych amerykańskich znajomych ten zawód stale występuje w sąsiedztwie takich osób jak wedding planner czy stylista fryzur ślubnych.

Osoba zajmująca się stylizacjami ślubnymi pomaga w pracy wedding plannera i razem z Młodą Parą ustala szczegóły dotyczące wizualnej części wesela.

Co zatem należy do obowiązków takiego stylisty? Każdy z nich powinien na początku przeprowadzić ankietę z Parą Młodą, a następnie zrobić ślubną analizę kolorystyczną, która podpowie, w którym kierunku powinniśmy iść. Stylista ślubny podąża za trendami, jakie panują na dany sezon i zna wszystkie style ślubne – minimalistyczne, romantyczne, czy bardzo popularne obecnie boho.

Jak wiecie, wymarzone wesele musi być perfekcyjne w każdym detalu. Zazwyczaj mamy w głowie mnóstwo pomysłów i chcemy wiele rzeczy, ale nie mamy pojęcia, czy będą do siebie pasować, ani jak je połączyć, by stanowiły spójną i piękną całość. 

To właśnie w tym miejscu pomaga ślubna analiza kolorystyczna i stylista, który pomoże ułożyć te puzzle w całość.

Kolejnym krokiem jest dobór „strojów” dla Pary Młodej. 

Bardzo ważnym elementem układanki są też kwiaty, które nadają kolorystyki całemu weselu. To właśnie pod nie powinniśmy dobrać dekoracje do sali weselnej i kościoła. Również makijaż należy dobrać pod kolor kwiatów. Trzeba pamiętać, że całość musi być spójna. Trendy, jakie panują w danym sezonie, są istotnym (choć nie najważniejszym) elementem. W zeszłym sezonie królował kolor marsala. W mojej opinii owa barwa nie pasuje do większości Polek. Ten sezon z kolei, jak pisałam w poprzednim artykule, rozpieszcza nas pastelowo.

Należy również pamiętać o takich dodatkach jak biżuteria, welon, może parasoleczka.

Na koniec ustala się dodatki: zaproszenia, winietki czy pojazd do ślubu. 

Koszt stylisty ślubnego nie jest ogromny i każda Para może sobie pozwolić na ten luksus. 

Jeżeli korzystacie z usług wedding plannera, to stworzenie przez stylistę pięknego zestawienia wszystkich ustalonych szczegółów będzie ułatwieniem jego pracy.

Jeżeli jednak nie korzystacie, stylista ślubny jest tym bardziej pomocny w organizacji tak ważnego dnia, jakim jest ślub.

Powyżej przedstawiam wam jedno z moich ulubionych zestawień.

Specjalistka z zakresu makijażu, make-up Artist. Ukończyła prestiżową szkołę kosmetyczną Christine Valmy International School w Nowym Jorku. Doświadczenie zdobywała pracując przy organizacji Fashion Week w stolicy mody. Z zamiłowaniem zajmuje się stylizacją. Wykonuje indywidualne makijaże okolicznościowe, makijaże sceniczne oraz filmowe, a także make-up do sesji fotograficznych, w tym kampanii reklamowych. Właścicielka sklepu www.unikalnekosmetyki.pl

Facebook
O nas


Zrzeszamy wybitnych ekspertów z branży ślubnej, którzy za pomocą tego bloga postarają się Państwu pomóc w podejmowaniu decyzji związanych ze ślubem.

W naszych artykułach znajdziecie Państwo szereg cennych porad opartych na naszym wieloletnim doświadczeniu. Zachęcamy również do odwiedzenia naszego działu ekspertów, gdzie można zadać pytanie specjaliście z konkretnej dziedziny.