SayYes Blog logo
Usługi mobilne i ich zalety

Usługi mobilne i ich zalety

Coraz częściej spotykamy się z usługami mobilnymi, np. w momencie, kiedy fryzjer i wizażysta przyjeżdżają na miejsce i wykonują swoją pracę w specjalnie do tego przeznaczonym pokoju. Zyskało to ogromną popularność, gdyż jest szalenie wygodne dla Panny Młodej i jej gości. Nie muszą oni bowiem jeździć po mieście od fryzjera do wizażysty, tracić czasu, denerwować się i zastanawiać, czy nie złapią gumy lub nie wydarzy się inny przypadek losowy, który spowoduje opóźnienie.

To, o czym powinnyśmy jednak pamiętać, to dobrze przygotowane miejsce pracy dla wyżej wymienionych osób oraz lista chętnych na ich usługi.

Należy pamiętać, że na każdą kobietę wizażysta przeznacza 1 h, a na Pannę Młodą 1,5 h, dlatego liczba miejsc jest ograniczona. Jeżeli mamy ślub o 16.00, to wizażysta, który zaczyna pracę o 7.00 rano, a kończy o 15.00, może wymalować najwyżej 8 osób. Więcej informacji na temat fryzur i harmonogramu pracy fryzjera znajduje się w artykule Aleksandry Rup.

Jeżeli zaczynamy makijaże o godzinie 7.00, to należy pamiętać, że Panna Młoda w tym dniu jest najważniejsza i powinna mieć zrobiony makijaż jak najpóźniej, aby po pierwsze się wyspać, po drugie nie stresować – kwestią jedzenia, picia lub chociażby trwałością makijażu. Ponadto makijaż będzie ładniej wyglądał na wypoczętej twarzy, a im później zostanie zrobiony, tym dłużej będzie się trzymał.

Bezpośrednio przed Panną Młodą powinna mieć wykonany makijaż osoba, która będzie jej pomagać w ostatnich przygotowaniach i ubieraniu. Ale mamy także nie powinnyśmy zostawiać na sam koniec. ;)

Zróbmy hipotetyczny scenariusz. Mamy 8 osób do pomalowania, w tym Pannę Młodą, mamę i świadkową.

Zaczynamy:

7.00 – koleżanka – ewentualnie siostra, która ma dzieci – zrobi sobie makijaż zanim wstaną.

8.00 – ciocia nr 1

9.00 – siostra narzeczonego

10.00 – przyszła teściowa

11.00 – drużka

12.00 – mama

13.00 – świadkowa

14.00 – Panna Młoda

15.00 – ciocia nr 2 – ewentualnie siostra z dziećmi, gdyż już je ubrała i oddała mężowi pod opiekę, więc może zająć się sobą ;)

Makijaże są wykonywane szybciej niż w godzinę, dlatego całość powinna przesunąć się w górę o co najmniej 30 minut, co daje nam czas na ewentualne opóźnienia.

Każdy ślub jest wyjątkowy i indywidualna rozpiska zostaje ustalona z Panną Młodą lub osobą odpowiedzialną za przygotowania. Warto mieć przygotowany szczegółowy plan, ponieważ pozwala on Pannie Młodej na chwilę wytchnienia – daleko od chaosu, który zawsze wywołuje stres.

Specjalistka z zakresu makijażu, make-up Artist. Ukończyła prestiżową szkołę kosmetyczną Christine Valmy International School w Nowym Jorku. Doświadczenie zdobywała pracując przy organizacji Fashion Week w stolicy mody. Z zamiłowaniem zajmuje się stylizacją. Wykonuje indywidualne makijaże okolicznościowe, makijaże sceniczne oraz filmowe, a także make-up do sesji fotograficznych, w tym kampanii reklamowych. Właścicielka sklepu www.unikalnekosmetyki.pl

Facebook
O nas


Zrzeszamy wybitnych ekspertów z branży ślubnej, którzy za pomocą tego bloga postarają się Państwu pomóc w podejmowaniu decyzji związanych ze ślubem.

W naszych artykułach znajdziecie Państwo szereg cennych porad opartych na naszym wieloletnim doświadczeniu. Zachęcamy również do odwiedzenia naszego działu ekspertów, gdzie można zadać pytanie specjaliście z konkretnej dziedziny.