SayYes Blog logo
Wódka dla kapeli?

Wódka dla kapeli?

Organizując wesele młodzi nieraz zadają sobie pytanie czy serwować alkohol dla obsługi muzycznej ich przyjęcia. Czy ich nie obrażą nie stawiając alkoholu na stole? A co jeśli ich kapela nie dotrwa do oczepin?

Porozmawiam dzisiaj z Tomaszem Pabiskiem – wodzirejem z grupy Animator Imprez – jakie jest jego podejście do napojów wyskokowych w trakcie prowadzonych przez nich przyjęć weselnych. 

Piotr: Tomku, gdy na weselu siadasz do stołu odwracasz kieliszki do góry dnem na znak, że nie zamierzasz pić alkoholu. Czy to normalne zachowanie w naszej branży?

Tomasz: Szczerze mówiąc niestety nie. Kiedyś było wręcz standardem, że kapela czy DJ pili razem z gośćmi. Dziś profesjonaliści tego nie robią. My wyznajemy zasadę: Jestem w pracy – nie pije! Chcemy być w pełni dyspozycyjni dla Młodej Pary przez całą noc.

P: Od wodzireja często oczekuje się, że to on będzie tym wznoszącym toast. Co robicie w takiej sytuacji?

T: Wznoszenie toastów to wielka sztuka. Nie wystarczy zaśpiewać: „A teraz idziemy na jednego”. Toast to gra słów, melodia pełna dobrego i inteligentnego żartu, którym możemy poczęstować gości w odpowiednim momencie. Wzniesiemy toast jeżeli takie jest życzenie Pary Młodej, choć najczęściej uroczyste toasty  wznoszą ojcowie, świadkowie czy rodzeństwo Młodych. 

P: A jak jest ze śpiewaniem słynnego: “Idziemy na jednego”?

T: Głównymi bohaterami wesela są Państwo Młodzi i to ich stawiamy w centrum. Celebrujemy ich szczęście ze ślubu, a nie alkohol. Dlatego też nie śpiewamy “idziemy na jednego”, ani nie prowadzimy zabaw z alkoholem. Naszym celem nie jest upicie gości weselnych, a wręcz odwrotnie. Chcemy im pokazać, że wyznacznikiem wyśmienitej zabawy wcale nie musi być wysoki stan upojenia. 

P: Prowadzisz również wesela bezalkoholowe wiele osób nie wierzy, że takie imprezy mogą się udać.
T: Zasadniczo alkohol podczas wesela nie gra dla nas roli, o czym już wspominałem. Dobra zabawa bierze się z serca a nie z kieliszka, ale myślę, że temat wesel bezalkoholowych to temat na osobny artykuł. 

P: A zdarzyło wam się wypić kiedyś na weselu, które prowadziłeś?

T: Nie, nigdy. Poza tym, tj. wspomniałem jesteśmy profesjonalistami. W pracy się nie pije i uważam, że dotyczy to także całej branży weselnej. Jestem związany z klientem umową, w której zapewniam mu najlepszą obsługę przyjęcia – będąc pod wpływem nie jesteś tego w stanie zrealizować i tyczy się to zarówno zespołu, wodzireja, DJa czy fotografa. 

P: Napić się z wodzirejem to jest coś!? 

T: Tak, często to słyszę. Ludzie mają wodzireja za swoistego mistrza ceremonii i w dużej mierze mają rację, więc wzmaga to w nich potrzebę wychylenia z nim tzw „bruderschafta”, ale zwykle szanują naszą postawę, gdy odmawiamy. 

P: Jeżeli nie wódka to może inny alkohol? 

T: Oczywiście! Jestem miłośnikiem dobrego piwa – ale nie w pracy! Uważam, że wodzireje, DJe, członkowie zespołów weselnych, którzy poważnie podchodzą do swojej branży powinni robić tak samo. Wszystkim Narzeczonym polecam, by poszukując oprawy muzycznej na swoje wesele uwzględnili również ten parametr i wybrali taką firmę, która podchodzi do swojej pracy profesjonalnie.

Pomysłodawca i lider Grupy Animator Imprez, doświadczony wodzirej, animator, kreatywny “motor” firmy. Pierwsze imprezy animował już jako nastolatek z gitarą przy ognisku a teraz prowadzi imprezy na wielkich scenach i dla wielotysięcznej publiczności. Jednak największą satysfakcję sprawia mu prowadzenie wesel i towarzyszenie Parze Młodej w tym ważnym dla nich dniu.

Facebook
O nas


Zrzeszamy wybitnych ekspertów z branży ślubnej, którzy za pomocą tego bloga postarają się Państwu pomóc w podejmowaniu decyzji związanych ze ślubem.

W naszych artykułach znajdziecie Państwo szereg cennych porad opartych na naszym wieloletnim doświadczeniu. Zachęcamy również do odwiedzenia naszego działu ekspertów, gdzie można zadać pytanie specjaliście z konkretnej dziedziny.