SayYes Blog logo
Wywiad z Andrzejem Witek

Wywiad z Andrzejem Witek

Jak czerpać radość z pracy oraz nieustannie się rozwijać – 
wywiad z Andrzejem Witek, współwłaścicielem Hotelu Witek z kompleksem 4 sal weselnych

Andrzeju, powiedz nam kilka słów o sobie i marce WITEK.

Mam przyjemność pracować w naszej rodzinnej firmie już ponad 10 lat, ale szczerze mówiąc byłem uczony biznesu już jako nastolatek, co z perspektywy czasu bardzo doceniam. Również 10 lat jestem już szczęśliwym mężem, przyszłym ojcem, mamy kota i marzy nam się posiadanie jeszcze dwóch psów :)

Witek to przede wszystkim firma rodzinna pełna różnych wartości. Kilka różnych branż prowadzonych przez różne osoby, ale z tej samej rodziny, powoduje, że możemy wymieniać się nawzajem doświadczeniami, świętować sukcesy ale też wspierać w trudnych chwilach.

Skąd czerpiesz inspiracje do pracy?

Jest kilka takich „źródeł”. Na pewno podróże – zawsze z jakichś wyjazdów wracam z różnymi pomysłami. Szkolenia i konferencje dla hotelarzy, oraz wymiana doświadczeń z kolegami i koleżankami z branży również stanowi nieocenione źródło pomysłów i wiedzy. A najbardziej przeze mnie lubiane, to wieczorne rozmowy z żoną i najbliższą rodziną, gdzie snujemy plany na bliską i dalszą przyszłość.

Najważniejsze w twojej pracy jest…

Wydobycie ze świetnych kierowników i pracowników jakich mam w firmie tego, co najlepsze, stwarzając im odpowiednie warunki do wydajnej i satysfakcjonującej pracy.

Dwie rady jakie dałbyś wszystkim przyszłym Parom Młodym szukającym Sali weselnej to:

Zacznijcie szukać z wyprzedzeniem, by znaleźć te najlepsze, które są rezerwowane jako pierwsze. 

Czytajcie opinie, umówcie się na degustację, i koniecznie podpiszcie DOBRĄ umowę. 

Poproszę Cię teraz o 3 dobre rady, które możesz dać każdej Parze Młodej: 

Podczas przygotowań a zwłaszcza w dniu ślubu, bądźcie skupieni przede wszystkim na sobie nawzajem – to Wasze święto, i szczegóły oraz problemy jakie wychodzą, nie powinny Was rozpraszać. 

Poproście zaufaną osobę, np. któregoś z rodziców lub krewnych, by był Starostą wesela. To osoba, do której zgłaszane są wszelkie bieżące problemy, i to ona decyduje czy przekazać je Wam. Zapoznajcie taką osobę z obsługą wesela, i również Waszych gości weselnych na samym początku.

Nie wierzcie w przesądy. Żadna literka R, obrzędy, czy prawidłowo rzucone szkło nie zapewnią Wam szczęścia, jeśli sami się o to nie postaracie :)

Najważniejsza rzecz, jakiej nauczyłeś się w swojej pracy to…

Nie traktuj pierwszej wersji historii czy opinii jaką usłyszysz, jako tą najlepszą. Zawsze badaj, jakie jest zdanie innych stron, i spokojnie rozważaj fakty.

Jakieś szalone plany na najbliższą przyszłość? Wyzwania zawodowe? Życiowe?

Generalny remont pokoi, jeszcze wyższe oceny Gości, poprawa kondycji fizycznej i uszczęśliwianie poszerzającej się rodziny :)

Prezes i współwłaściciel czterogwiazdkowego Hotelu Witek w Krakowie. Specjalizuje się w organizacji niezapomnianych wesel. Maksymalista, dla którego świadczenie usług na najwyższym poziomie jest pasją i naturalną potrzebą.

Facebook
O nas


Zrzeszamy wybitnych ekspertów z branży ślubnej, którzy za pomocą tego bloga postarają się Państwu pomóc w podejmowaniu decyzji związanych ze ślubem.

W naszych artykułach znajdziecie Państwo szereg cennych porad opartych na naszym wieloletnim doświadczeniu. Zachęcamy również do odwiedzenia naszego działu ekspertów, gdzie można zadać pytanie specjaliście z konkretnej dziedziny.