SayYes Blog logo
Zimowe ślubne wideo – zalety i wyzwania

Zimowe ślubne wideo – zalety i wyzwania

Ślub zimą wydaje się być niemałym wyzwaniem. Z tego też względu cieszy się znacznie mniejszym zainteresowaniem wśród par. Tymczasem z odpowiednim nastawieniem pozorne wady zimnej pory roku mogą stać się naszymi sprzymierzeńcami.

Przede wszystkim będziecie oryginalni. Istnieje duża szansa, że nikt spośród Waszej rodziny i znajomych nie organizował ślubu w zimie, dlatego każdy zrealizowany przez Was pomysł będzie wyjątkowy. A zimowych inspiracji jest niemało! Plener w śnieżnej aurze aż prosi się o pyszną zabawę. Lepienie bałwana, wojna na śnieżki czy szalony kulig sprawią, że film będzie zarazem efektowny i pełen pozytywnych emocji. Jeśli jeździcie dobrze na nartach albo łyżwach, nic nie stoi na przeszkodzie aby zaprezentować Waszą pasję. Jeśli nie, równie świetnie sprawdzą się sanki. A może wręcz sanie, zaprzężone w konie?

Niepowtarzalne będą realizowane w zimowej scenerii narracje. Może zdecydujecie się na odegranie wzruszającej historii Gerdy i Kaja z „Królowej śniegu” lub zaprezentujecie dowcipną interpretację Czerwonego Kapturka nagabywanego przez Złego Wilka? Zimowy półmrok sprzyja tajemniczym i romantycznym opowieściom, snutym przy kominku. Kadry wykonane w plenerze dobrze jest dla urozmaicenia przeplatać zdjęciami we wnętrzach. Dla kontrastu z chłodem na zewnątrz, warto zaprezentować przytulną drewnianą chatę, oświetloną migoczącym blaskiem ognia i wtulić się w ciepłe koce z kubkiem gorącej czekolady.

Skrzący się w słońcu biały puch potrafi każdej przestrzeni nadać bajkowy, magiczny klimat. Coraz częściej jednak nasze zimy pozbawione są śniegu. Czy wówczas plener nie ma sensu? Można wyjechać w góry, ale można również z powodzeniem wykorzystać monochromatyczność tła. Bardzo ciekawy może okazać się nowoczesny, industrialny plener. Jeśli lubicie takie otoczenie, brak roślinności będzie Waszym sprzymierzeńcem – nic nie przesłoni brył architektonicznych, faktur murów czy kolorowych graffiti. Z kolei w okresie Bożego Narodzenia i karnawału miasta są pięknie przyozdobione dekoracjami świątecznymi. W mieście również łatwiej o zróżnicowane tła, a także miejsca, w których, w razie konieczności, schronicie się przed zimnem. Możecie także „oszukać” zimę i nakręcić wideo w spa, aquaparku, a nawet w rosyjskiej bani.

Zimowe ślubne wideo to także okazja do wykorzystania ciekawych i bardziej ekstrawaganckich dodatków i rekwizytów. Ponieważ tło najprawdopodobniej będzie jednolite, warto postawić na kolor w stroju i makijażu. W przeciwieństwie do ciepłej pory roku, do wykorzystania macie znacznie większy arsenał ubrań – czapki, szaliki, rękawiczki, nauszniki, szale i futerka. Ciekawy dodatek może stanowić również ciepły koc. Rekwizyty zależeć będą od wybranego przez Was scenariusza i warto w tym przypadku puścić wodze fantazji.

Nie zapomnijcie ubrać się adekwatnie do pogody, godna polecenia jest zwłaszcza dobrej jakości, cienka bielizna termoaktywna. Kluczowe jest również obuwie. Makijaż powinien być nieco mocniejszy, by przykryć ewentualne zaróżowienia. Jeśli Twój typ urody na to pozwala, wśród śniegu fantastycznie będzie się prezentować wyrazista, czerwona szminka.

Plener zimowy może być niezwykle efektowny, stwarza wiele ciekawych możliwości, ale stanowi również większe wyzwanie, zarówno dla młodej pary, jak i dla ekipy filmowej. Dlatego w tym przypadku szczególnie ważne jest, aby wybrać sprawdzonych, zaufanych kamerzystów, którzy dysponują doświadczeniem i nowoczesnym sprzętem. Doświadczenie gwarantuje, że operatorzy będą szybko reagować na zmieniające się warunki pogodowe. Dzięki temu nie zmarzniecie czekając, aż kamerzyści znajdą właściwą konfigurację sprzętu. Wśród wielu zimowych problemów technicznych wymienić można choćby kłopoty ze światłem – z jego niedostateczną ilością lub wręcz przeciwnie – blaskiem odbijającym się od śniegu. Zimno źle wpływa na akumulatory, mogą więc być potrzebne częste przerwy na ich doładowanie. Jeśli zaś planujecie sportowe szaleństwa, poszukajcie operatora, który co najmniej dorównuje Wam sprawnością – pamiętajcie, że cokolwiek będziecie robić, on prawdopodobnie będzie musiał zrobić to samo, tylko z kamerą w ręce :)

Realizacja pleneru zimowego zazwyczaj jest bardziej rozciągnięta w czasie, niż pleneru letniego. Zimno pozwala na nakręcenie tylko krótkich ujęć, po których trzeba się ogrzać i naładować akumulatory. Planując nagranie w zimie, koniecznie weźcie to pod uwagę. Należy wybrać lokalizację, w której będzie dostęp do jakiegoś schronienia. Zadbajcie również o termosy z ciepłą herbatą, koce i termofory.

Zima jest wyzwaniem czy raczej szansą na oryginalny i niepowtarzalny klimat? Na pewno jedno i drugie. Niezależnie od pory roku najważniejsze pozostaje dostosowanie nastroju filmu do indywidualnego charakteru każdej pary. Romantyczny, dowcipny, nowoczesny czy sportowy – zima dostarczy scenerii i atrakcji dla każdej z tych możliwości.

30 lat temu po raz pierwszy stanęła za obiektywem kamery i od tamtej pory konsekwentnie realizuje swoją wizję kreatywnego i profesjonalnego filmowania, wyprzedzającego powszechnie stosowane standardy. Dzięki temu Agencja Filmowa IMAGE, której jest właścicielką, uhonorowana została członkostwem w Stowarzyszeniu Filmowców Ślubnych, zrzeszającym 10 najlepszych firm w Polsce.

Facebook
O nas


Zrzeszamy wybitnych ekspertów z branży ślubnej, którzy za pomocą tego bloga postarają się Państwu pomóc w podejmowaniu decyzji związanych ze ślubem.

W naszych artykułach znajdziecie Państwo szereg cennych porad opartych na naszym wieloletnim doświadczeniu. Zachęcamy również do odwiedzenia naszego działu ekspertów, gdzie można zadać pytanie specjaliście z konkretnej dziedziny.